Sunday, 2019-05-19, 10:41 AM
Rregjistruar Si Guest | Group "Anetar"Mirsevini Guest | RSS
 
wWw.Dj-MasT3R.Tk 
Faqa Kryesore | | Rregjistrou | Hyrje
[ Mesazhe te Reja · Antaret · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS ]
Dj MasT3R Forum » Postoni Pezi » Postoni poezi Dashurie » Poezi Dashurie (poezi dashurie)
Poezi Dashurie
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:00 PM | Message # 16
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Gjithmon nga ajo dit kur te njha ty
dertha lott sikur pikonte shiii
nje nat ne net me the diqkaa
me the se do te martohemm
e lote e mij ne tastier rann
Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
at qe un e dua po maritohet
ee spo me pret muuu
Jeta eshte etill po si te jetoj
pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj
nga shikimi im kerkove takim
te me pershdeesh po jo sdo te lejoj
se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn
mos e haroo at vajzen qe te don per jett
Kjo zemra mu eshte ber copp
e kah te shkoj te kerokjj
po ti me tejr e un me mendimet tek tij
Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
aa moj dashni qe shakotronn per jet
perse sna bashkove per shkak te dashuris
Por na ndave per shkall 3 vite maturiee….
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
kthehu e le suedinnn se asgje nuk perfitonn
do te me mer malli mua shum per tyyy
por nese 2 muaj kalojn pa te paa
nese un vdess dij kam vdekur per tyyy
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:00 PM | Message # 17
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Nese sme do me
eja dhe ma thuaj
nje shpirt qe ka vuajtur
prape do te vuaje
Do lendosh nje zemer
qe brenda te mban
do vrasesh nje shpirt
qe per ty qan
Do humbesh nje dashuri
qe te deshi pafund
do fusesh ne dhe nje njeri
qe jeten ta kushtoi ne maksimum.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:00 PM | Message # 18
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Shpesh pranoj pyetje nga shoqeria q’eshte per ty Dashuria”
Valle e gjithe ajo dashturi shkoi ne harrese.
A thua ajo dashturi a do te kete kthese.
Nuk isha fajotre qe te desha pa kufi ty per mua ishe e vetmja dashuri.
Me mbulojne valet e vetmise duke ikujtuar ditet e dashurise.
Meshire eshte te jetojme te ndare.
Mekat eshte te jetojme duke qare.
Pse te dua as vet sedi!!!
Por kurr s’do te largohem nga jo “DASHURI”.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:01 PM | Message # 19
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
U ulën të dy
në pastërtinë e mendimeve
dhe ndenjën aty në vetmi.
U ulën në krahët e zogjve
për të parë ç’ka dëshironin të dy
dhe ndenjën aty përgjithnji.
Pastaj u dogjën në hijen e pemëve,
për të ngjallur të vetmen dashuri.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:01 PM | Message # 20
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Ne jemi si hena dhe dielli
ndricojm boten mbare
jetojme ne te njejtin qiell
por mbetemi gjithmon te ndare

Dashurojme fort hapesiren
edhe njeri-tjetrin dashurojm
por dita dhe nata
s’na lene dashurin ta jetojm

une jetoj me yjet
dhe vetmin veshtir ta gjej
por je gjithmon ti dielli im
qe mungesen shume ta ndiej

ti mes reve i mbuluar
s’ndihesh vetem asnjeher
por zemra dicka te kerkon
dicka qe te te ngjaj ne form

jemi dielli dhe hena
dashurojm si dy te marre
shpresojm shpejt te takohemi
por ne fund mbetemi gjithmon te ndare.

 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:01 PM | Message # 21
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:03 PM | Message # 22
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
1. Jeta ime eshte nje liber i hapur ku vuajtja dhe dhimbja jane pjes te pandashme .

2.. Ajo qe ndodhi perfundoi jeta ime ketu mbaroi nuk me the lamtumire ike pa me pershendet vetem plage ne zemer dhe lote ne sy e kam kujtim nga Ty

3. E shkruaj kete Sms si engjulli ne vetmi ne oret e vona prano kete poezi heshtja dhe dhimbja shendrohet ne dashuri Zoti na ndihmofte ishalla do jemi bashke Une dhe Ti .

4. Mos dashuro ik nga kjo ndjenje mos e provo dashurin se si kembim do e maresh vuajtjen qe gjithe jeten do e kesh kujtim (Mos dashuro por lejo qe te dashurojne).

5. Sh sh sh mos bej zhurme mbaj qetesi lexo Sms dhe ndjehu me mire naten e mire te uroje gjum te embel te deshiroje Pershendetje ta dergoje me yjet e nates nje mpuch ta dhuroje .

6. Ne kete nate magjike cdo njeri ne bote festojne 24 ore .Gjithe njerzit gotat i cakrojne ne kete nate te magjishme nje urim ty ta dergoje .Urime Vitin e Ri fat shendet e lumturi ne jete te deshiroje . Cdo deshir e jotja zoti ta plotecofte cdo ender e jotja tu e realizofte nga zoti kerkoje gjithe lumturin e botes vetem ty ta dhuroje sukses ne kete vit te deshiroje.

7. Ne mengjesin e ftofte, ne diten e heshtjes , ne naten e erret , ne jeten e vetmuar un ende te dua dhe pse ti me ke harruar .

8. Cdo njeri gabon kete cdo kush edin mjaft ke gabuar deri tani . Te lutem mos gabo perseri .

9. Mendo me koke , degjo me zemer shkruaj per ate qe ka emer dhe qe jeton me zemer .

10. A ka njeri ne kete bote qe din te dashuroje . A egziton dikush zemer te ma fitoi . A po problemi qendron tek un qendron se un jam ajo qe nuk dashuroje.

11. Ne oret e vona me fal nese ju shqetesoi me fal per pengesen nese ju pengoi me fal per gjithqka qe ju shkaktoje vetem nate te mire dua t’ju uroje .

12. Sonte po tretem ne vetmi. Sonte lotet jane ber miqte te mi Sonte kjo dashuri po vdes behet shkrum e hi . Sonte po te them se fajtor i vdekjes sime je vetem ti .

13 Para disa viteve kerkova nje djal te embel, te bukur, dhe te sinqert por nuk e gjeta dote ! Sonte u njoha me nje njeri me fat ne bote qe je vetem ti O Loqk .

14. Sonte ne turmen e njerzve ty po te kerkoje po pi qe ne ty te mos mendoje por as pija nuk me beri tet harroje . Ne tollovi pa kufi kerkoje nje djal sikur ti e shoqeruar nga gjithe kjo tollovi me mungon diqka me mungon Zemer Ti …..?

15. Shiko dhe Mendo , Degjo dhe Beso nje fjal ty ta dhuroje Ti vlen mos harro.

16. Gjykatesi me i rende eshte Ndergjegjja .

17. Ti me the harrom por un aq shpejt harrova sa qe kam harruar tet harroje .

 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:03 PM | Message # 23
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Dije se te dua shum
un nuk do te haroj kurr
je gjithmon ne shpiritin tim
je drit e gezim

do te kalojne edhe shum vite
do te kujtoje zemra ime
shum shpejt do te kalojne edhe 3 vite
ndoshta der atehr martohesh tij
ndoshta me haron e me st kujtohem
por un sdo te harohe se me zemer te dashuroje,
shpiri ime dije se kush jam
nje vajze qe shkollen
zdon me lan,
noshta po te kujtona
ose edhe nje persjkrime
kur te hoja mos me thua fjale qe me lendoje shum
nje poezi qe ndoshta pa rima e kam bo
por e shpreha dashurin se sa shuum te dashuroje

 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:03 PM | Message # 24
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Dashuria eshte si nje det ku qdo kush mund te zhytet por ai qe nuk din mund edhe te mbytet.
me mir e vogel e me lujt se e madhe e me vujt.
ta duash dikend e a afer mos ta kesh eshte si te jesh ne burg e faj te mos kesh.
edhe pse je larg asgje sme pengon se zemra ime vetem ty te don
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:03 PM | Message # 25
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua.
Atehere do te te DUA VERTET.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:04 PM | Message # 26
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je “Te Dua”
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:04 PM | Message # 27
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
kur sjam afer me ty, digem si cigare
eja po te lutlem, mos me le ne vetmi
se zemra nuk don tjeter por vetem TY
****************************************
Nje fat shum te veshtir,
nje fat vetem nje fat qe te dua,
e jo vetem per nje nat
****************************************
Sa yje ka qielli,
nuk mundem mi numru,
sa te don zemra ime…
smundesh me besu!
****************************************
Nese e do tjetren,
shko un nuk te ndal,
nese te kam penguar, te lutem ma fal.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:04 PM | Message # 28
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Kujtimi i par
te “DASHUROJ” me mall
Kujtimi i dyt
te “DASHUROJ” me shpirt
Kujtimi i tret
te “DASHUROJ” perjet
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:05 PM | Message # 29
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Tme beje zot si zog e te hyja ne dhomen e saj e ta shikoja se si flen nje puthje tja dhuroja por nga gjumi mos te zgjoja e ateher i lumtur dot jetoja
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:05 PM | Message # 30
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
As deti as oqeani
as tigri as luani
as bota me mundime
smund te ndajn ty nga
ZEMRA IME
 
Dj MasT3R Forum » Postoni Pezi » Postoni poezi Dashurie » Poezi Dashurie (poezi dashurie)
Search:


Copyright MyCorp © 2019 Dj-MasT3R.TK 

Create a free website with uCoz1 LiXi |2 Emalio