Sunday, 2019-05-19, 10:43 AM
Rregjistruar Si Guest | Group "Anetar"Mirsevini Guest | RSS
 
wWw.Dj-MasT3R.Tk 
Faqa Kryesore | | Rregjistrou | Hyrje
[ Mesazhe te Reja · Antaret · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Dj MasT3R Forum » Postoni Pezi » Postoni poezi Dashurie » Poezi Dashurie (poezi dashurie)
Poezi Dashurie
LixiData: Saturday, 2010-05-15, 7:36 PM | Message # 1
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Sot ke diten e martese e un fundin e jeteses, ndoshta do te jem e gjalle, por njeri me shpirte te vrare.
Sot ti je shume i lumtur dhe me fal qe te pengoj por kjo zemer nuk eshte gur dhe smundi me qe te duroj.
Me fal qe ne fund ste them urime, por sma lejon dot zemra ime dhe nese ka nje ZOT me dhimbjen time o zemer ty ne DENOFT...
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:52 PM | Message # 2
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
- Fjalët nuk mjaftojnë, për atë që vërtet mungon. Nuk di, thonë se me kohën kalojnë edhe kujtimet, por jo, ato shtohen dhe disi nuk më lënë të qetë. Kam dashur dhe kam luftuar të t’harroj, por jo nuk ndodhi ashtu siq desha une. Vite të tëra më vie në ëndërr m’u atëherë kur mendoja se vërtet je zhduk nga jeta ime, më shqetësojë dhe më nervozojë, por me kalimin e kohes ardhjet tua në ëndrrat e mia janë shpeshtuar dhe më shkaktojnë dhimbje dhe më bëjnë të ndjehem i humbur.
Pse?
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:53 PM | Message # 3
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Dashuria eshte jet ate mos e lendo..
dashuria eshte ndjenj ate kurr mos e largo
dashuria eshte bota te ajo do te udhetosh
dashuria eshten enderr ti ate e enderron.
dashuin kurr nuk ndal po zemra shume here thyhet
nuk ka zemere ne bote qe kurr nuk thyhet……………
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:53 PM | Message # 4
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Per ty lash boten dhe enderrova
per ty lash jeten dhe imagjinova
per ty mbeta vetem dhe te dashurova
per ty zemra ime se je i vetmi per mua…
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:53 PM | Message # 5
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
-Asgje nuk është e pamundur kur i bindemi zemrës
-Jeto për te dashururar dhe mos dashuro për te jetuar…
-Dashuria nuk qëndron ne veshtrimin ngultas tek njeri-tjetri,por ne veshtrimin bashke ne një drejtim
-N.q.s nuk do të kishte kurrë ndarje,atëherë nuk do të kishte kurrë mall.
-Duaje shiun sepse është i vetmi qe te lejon ta mbash koken lart kur je i perlotur!
-N.q.s fjala te dua do të ishte një korrize rere,atëherë nuk do me mjaftonte e gjithë shkretetira për te te thënë se sa te dua…
-Nëse s’ta shpreh dot me fjale se sa te dashuroj,fajin e ka natyra qe si dha zemrës goje…
-N.q.s do të ekzistonte dikush qe me shkronja akulli te shkruaje emrin tënd sipër diellit,atëherë do të egzistonte dikush qe te do me shumë se mua…
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:53 PM | Message # 6
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Thon se bukuria rrall herë
vjen para syve që ta shohesh
sa me rrall pran trupit për ta
ndjer, jan keto mrekulli
qe un degjoj per ty
por vall a do te ishte
ky realiteti i ëmbël për
ate qe kam degjuar,
shpresoj te jet keshtu
qe ndryshe quhet parajsa
e rrall e bukuris, pres te
degjoj nga ana e medaljes,
jam thjesht nje njeri i
ngjajshem si ti, vet
se di te vlersoj dhe
realizoj ëndrrën.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:54 PM | Message # 7
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Titull : Nje Nat .
Në këtë natë të qet
hëna po rrezon
pyet zemrën time
për kë po loton
zemra i pergjigjet
i thot nuk edi
po pyet zemrën tjetër
ajo mund ta di ?!
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:55 PM | Message # 8
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Fraz[color=red]
Nese ti do te me vrasesh , mos merr as thike e as pistolete
por me thuaj s`te dua se zemra pushon vete.
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:55 PM | Message # 9
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
SYRI IM

Syri imë mori shikimin tuaj
Unë brenda shpirtit ndjej detin
Ju jeni engjull i butësive
Koka juaj mban syze te errta

Nga lartë shikoi dhëmbjet
Digjet zemëra për bashkim
Zugu largë fluturon
Unë i humbur në përjetim

Ngjyrat më shoqronin
Ti levizje nga koka ime
Shikoja trupin tuaj
I shoqruar me kujtime

Deti ujin më nuk mbanë
Zemëra juaj fiton dashuri
Ju jeni engjulli në ngushllim
Jeta humbës i madh.

 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:56 PM | Message # 10
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Nese e mban ket sms me don
nese e fshin me adhuron
po qe e lexon nuk mundesh pa mua
nese sma kthen me simpatizon
po ma kthen me dashuron
qka do te besh tani?….
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:57 PM | Message # 11
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Leter vetem per ty…

Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
Ti ike kur e kisha me se rendi,
ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
Mbeti dhe shija e dashuris tende.
Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!

JETA IME

Jeta ime e zbeht,
e pa shijuar dhe e erret,
planet e fundosura thell ne det.
Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
por me rreshqiti shpejt nga duart,
ndoshta se u pyeten te tjeret,
ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
kam harruar te qeshe,
kam harruar te flas…
Kujtoj jeten time,
nje jete pa shpres!
Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
asgje e bukur….
Nuk kam kujt ti drejtohem…
Nuk kam kujt ti tregoj…
Ne kete bote une nuk takoj…!!!

 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:58 PM | Message # 12
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Ndoshta nje dit ne te ardhmen
ti perseri dote kthehesh
por gjall mua te mjeres
sbesoj se doteme gjesh …
mbi var ku un prehem
me keqardhje dote lotosh
dhe ikjen tende prej meje
perjet dota mallkosh
ndoshta shum i permalluar
portretin tim dota kujtosh
kur mbi pllak te gdhendur
emrin tim dota lexosh…
ndoshta per her te fundit
mua falje doteme kerkosh
por pergjigjen time nendhe
sdo mund ta degjosh
dota fal apo jo
as vet se di mire
pasi shpirti im dote jet plotsisht i shkrire.
ndoshta naten doteme presesh
ne endren tende te trokas
por edhe ne qofse vij
asnje fjal nuk dote flas
me hijen e vdekjes dote vij
dhe syt e mia mbi tuat doti fiksoj
frik ne zemer dote shti
derisa ty tete tmeroj…
ndoshta ateher i lumtur
me tjetren do te jetosh dhe shpirtin
tim nen dhe ndoshta kur nuk dotma
TRAZOSH …….
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 2:59 PM | Message # 13
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Dashuri e Perjetshme
Nje dit te erdha pran
ti me vdekjen po luftoje
shum papritur me than
kishe muaj qe me kerkoje…

por un ste qendrova pran
kur ti per mua nevoje kishe
nuk ti perkedhela dot buzet
se larg meje ishe…

dikur u deshem shum
por nje dor mekatare na ndau
sfola un sfole as ti
fati rruget tona i percau…

un u nisa shum larg
po se duroja dot vetmin
neteve te gjata pa gjum
te kerkonte shpirti im…

zemra jote shpertheu
sduronte dot larg meje
dhe ti e dije shum mir
dhe un tretesha larg teje…

nje dit telefoni ra
dhe erdhi lajmi i keq
esht ne ditet e fundit me than
pa ty si del shpirti
dhe shum po heq…

nuk dija cte mendoja
lotet me venin varg-varg
ty po te merrte vdekja
po un isha ende larg…

i hipa avionit te mallkuar
qe do me sillte pran teje
ta jepja dhe ty mundesin
te shuheshe pran meje…

dhe ja ku gjendem
para deres se nje spitali
aty ku do takohen bashk
gjysem i vdekuri dhe i gjalli…

brenda hyra,te gjeta ne shtrat
ishte shum i zbehte, me buze te that
te fola po ti sm degjoje
me mish e me shpirt lufotoje qe te jetoje…

tani qe me kishe pran
doje ti hapje syt
por vdekja e mallkuar
ste jep mundesi te dyt…

zemra te rrihte
e ndjeje qe isha aty
se zemra ndjeu zemren
qe dikur ishte me ty…

me mundim i hape syt e brishte
dhe me mall me pe
me fole dhe dy fjal
“mos qaj”-me the…

ti po shuheshe para meje
dhe ksaj si jepja dot shpjegim
dhe jeten do ta jepja
qe te gjeje ti shpetim…

“nuk munda larg teje”-me ze te ulet me the
“per mua nuk ka jet,kur pran meje sje”
te putha embel, me puthe dhe ti
lotova un,lotuam t dy…

fryme thell more
dhe zemra te pushoi
lotet ran nga syt e tu
dhe vdekja te pushtoi…

e dija q m ndjeje
mbi trupin tend qaja
dhe lutesha
q perehje te gjeje…

duke qar mbi kraharorin tend
dicka ndjeva
zemra me rrahu fort
sikur ju afrua vdekja…

edhe zemra ime pushoi
pushoi dhe shpirti im
se kjo jet pa syt e tu
per mua sdo kishte kuptim…

…… dhe ja te gjeta
diku aty mbi re
syt e mi lotuan
“dhe ktu bashk do jemi me the”…

per dore m kape
dhe u ngjitem ne parajs
askush sdo ta besonte
ne te dy ishim prap bashk…

i thame njeri-tjetrit Te DUA ngadale
dhe u puthem leht e pa fjal
as vdekja nuk na ndau dot
se ne ishim serish bashk

u larguam te lumtur
humbem diku ne pafundesi
qeshem te dy dhe tham:
“PARAJSA PER MUA JE TI”

***kjo poezi vetem per shpirtin tim qe e dua shuum shum dhe qe me frymezoi per te shkruajtur kto fjal..te dua zemer pergjithmon e jotja..***

 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:00 PM | Message # 14
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Sikur qielli te ishe leter dhe deti ishte boj, nuk do shkruja asgje tjeter, veq se ty te “dashuroj.”♥
 
LixiData: Wednesday, 2010-05-19, 3:00 PM | Message # 15
Lieutenant
Grup: Administrator
Mesazhet: 52
Reputacion: 1
Statusi: Offline
Sa te bukura fjalet qe thoje
sa te embla buzet e tua
sa e brishte kjo dashuria
sa e hidhur sot vetmija…

————————–

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj …
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj …
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot…
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj…

 
Dj MasT3R Forum » Postoni Pezi » Postoni poezi Dashurie » Poezi Dashurie (poezi dashurie)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2019 Dj-MasT3R.TK 

Create a free website with uCoz1 LiXi |2 Emalio