Saturday, 2018-11-17, 11:25 PM
Rregjistruar Si Guest | Group "Anetar"Mirsevini Guest | RSS
 
wWw.Dj-MasT3R.Tk 
Faqa Kryesore | Rregjistrou | Hyrje

Main Menu


Tv Live


Filma Live


Poezi Te NdryshmeVoto Web
Dj-MasT3R.at.ua
Total of answers: 238

Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Futu Ne Forum

Kryesore » 2010 » May » 16 » “Një jetë në një libër”- surprizë për Mirin !
12:47 PM
“Një jetë në një libër”- surprizë për Mirin !

Arbana i kërkon Jetmirit që të dalë jashtë shtëpisë së BB, pasi aty e pret një surprizë e këndshme. Ai kalon edhe zonën e tunelit për të dalë jashtë shtëpisë dhe befasohet kur shikon një ambient të ngjashëm me atë përpara shtëpisë së tij. Miri ulet në nëj karrike e përballë tij është një monitor ku shfaqen disa pjesë nga rrëfimet e tij në dhomën e rrëfimit. Pjesët filmike tregojnë rrëfimin e Mirit për jetën e tij, një rrëfim prekës që asnjëherë më parë nuk e kishte realizuar me banorët. Por, këto pjesë filmike, ndërpriten herë pas here për t’u alternuar me rrëfimin e jetës së Mirit nga një aktor-shkrimtar i cili është ulur përballë tij në një podium me një makinë shkrimi përpara, duke krijuar imazhin sikur po e shkruan historinë në një libër. Pjesët filmike dhe rrëfimi i shkrimtarit alternohen vazhdimisht, kurse Miri shikon plot emocion këtë përgatitje e surprizë për të. në skenën e përgatitur për Mirin janë vendosur edhe disa stola. Ato ndodhen përballë tij. Në to ulen prindërit, gjyshi dhe daja, personat më të afërt të tij. Në përfundim të rrëfimit, Miri shkon t’i takojë plot mall ata, vecanërisht gjyshin që është personi më i shtrenjt i tij. Pasi qëndron pak caste me ta, Miri ndahet dhe shkon t’u tregojë banorëve surprizën që i bënë.

Arbana e komenton këtë surprizë me Arianin. Ai thotë se e befasoi dhe i pëlqeu shumë. Për Mirin, ai mendon se është një rast unik që është nominuar që në fillim e ka qënë thuajse cdo javë në nominim, i vetëm kundër banorëve. Sipas tij, Miri e jeton jetën në BB në cdo qelizë të trupit. Ariani mendon se në klip, Miri ka thënë fjalë e mesazhe filozofike shumë të qarta për jetën, fjalë të bukura e të vërteta të cilat tregojnë më së miri formimin dhe karakterin e tij vital. "Jeta për të është numri i herëve që i merret fryma, e joa sa herë merr frymë”- thotë Ariani për të.

Vizitor: 252 | Postoi by: Lixi | Vlerësim: 0.0/0
Te gjitha Komentet: 0
Vetëm përdoruesit e regjistruar mund te shtoni komente.
[ Rregjistrohu | Hyrje ]
Kerko ne Web

Kalendar
«  May 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Arkivi Hyrje

Partneret

  • wWw.AlbShijOje.it.gg


  • Copyright MyCorp © 2018 Dj-MasT3R.TK 

    Create a free website with uCoz1 LiXi |2 Emalio