Wednesday, 2018-10-24, 7:12 AM
Rregjistruar Si Guest | Group "Anetar"Mirsevini Guest | RSS
 
wWw.Dj-MasT3R.Tk 
Faqa Kryesore | Rregjistrou | Hyrje

Main Menu


Tv Live


Filma Live


Poezi Te NdryshmeVoto Web
Dj-MasT3R.TK
Total of answers: 153

Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Futu Ne Forum

Kryesore » 2010 » May » 16 » Jona, e eleminuara e parë e mbrëmjes !
12:46 PM
Jona, e eleminuara e parë e mbrëmjes !

Arbana njofton që në fillim të këtij spektakli se tashmë do të njihen emrat e tre finalistëve të tjerë, pasi përvec Domenikës e cila u bë e njohur që spektaklin e kaluar, tre të tjerët kanë qënë një surprizë e vërtetë për të gjithë. Kështu, ajo deklaron të mbyllur televotimin që ka qënë i hapur përgjatë gjithë javës në të cilin votohej për të eleminuar banorin e fundit të nominuar prej vetë konkurentëve. Arbana përshëndet banorët që ndodhen në ankth në pritje të vendimit. Ata shprehen se janë shumë të emocionuar e nuk kanë fjalë si ta përshkruajnë gjendjen e tyre. Arbana u jep kurajo se sidoqoftë që të shkojnë gjërat, ata mbeten të gjithë fitues, por, fatkeqsisht, njëri prej tyre s’do ta prekë dot finalen, edhe pse ndodhet në natën e finales. Ky banor është Jona e cila e përfundon këtu aventurën e saj në këtë shtëpi.

Por, Jona do të qëndrojë edhe pak caste në shtëpi pasi për të është rezervuar një surprizë e vecantë. Të premten ka qënë ditëlindja e Jonës e cila e ka festuar me banorët në shtëpinë e BB, ndryshe nga vitet e tjera ku pranë saj kanë qënë persona më të afërt. Për të ka një dhuratë të vecantë, pikërisht nga një i afërm i saj, i cili ka menduar për të në këtë mbrëmje. Arbana i kërkon Jonës që të shkojë në dhomën e kuqe. Jona përshëndetet përfundimisht brenda shtëpisë me banorët dhe niset plot emocione për në dhomën e kuqe. Ajo befasohet kur aty gjen një tortë gjigande dhe mendon se brenda saj mund të ketë ndonjë njeri. Në monitor shfaqen imazhet e një zemre gjigande të formuara nga makina të shumta dhe në qendër i dashuri i saj i cili i jep urimin për ditëlindje si në anglisht, edhe në shqip. Jona emocionohet. Në dhomën e kuqe fillon kënga tradicionale me rastin e ditëlindjes e nga torta gjigande del Chris, i dashuri saj. Jona surprizohet pa masë dhe menjëherë e puth dhe përqafon plot mall atë. Ajo shprehet se është shumë e lulmtur dhe se realisht ajo e fitoi këtë BB.

Jona del nga shtëpia e BB e pritur nga duartrokitje nga publiku që ndodhet jashtë. Në një bisedë të shkurtër me Enon, ajo përsërit se edhe pse nuk është finaliste apo fituese, ajo e ndjen veten si të tillë, si fituese.

Vizitor: 243 | Postoi by: Lixi | Vlerësim: 0.0/0
Te gjitha Komentet: 0
Vetëm përdoruesit e regjistruar mund te shtoni komente.
[ Rregjistrohu | Hyrje ]
Kerko ne Web

Kalendar
«  May 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Arkivi Hyrje

Partneret

  • wWw.AlbShijOje.it.gg


  • Copyright MyCorp © 2018 Dj-MasT3R.TK 

    Create a free website with uCoz1 LiXi |2 Emalio