Saturday, 2018-11-17, 11:26 PM
Rregjistruar Si Guest | Group "Anetar"Mirsevini Guest | RSS
 
wWw.Dj-MasT3R.Tk 
Faqa Kryesore | Rregjistrou | Hyrje

Main Menu


Tv Live


Filma Live


Poezi Te NdryshmeVoto Web
Dj-MasT3R.at.ua
Total of answers: 238

Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Futu Ne Forum

Kryesore » 2010 » May » 25 » Eneda Tarifa, fituese e 'Top Fest 7'!
1:52 PM
Eneda Tarifa, fituese e 'Top Fest 7'!
Eneda Tarifa ! www.Dj-Mast3r.tkMbremja u zhvillua ne nje atmosfere elektrizuese ne sallen e Pallatit te Kongreseve, ku publiku nuk reshti se mbeshteturi te preferuarit e tij. Nen drejtimin energjik te Ledion Licos dhe Albana Osmanit, festivali mbylli siparin e tij, por kenget e prezantuara ne kete
 
edicion pa diskutim qe do te vazhdojne te jene te preferuarat tuaja edhe per shume kohe, ndersa do te mund t'i shijoni ne ekranet e televizioneve muzikore dhe ne valet e radiove.
 
Dhe fituesja eshte... Eneda Tarifa! Spektakel i magjishem! Emocione, te papritura, duartrokitje, dritherima; ne kete atmosfere u mbyll nata finale e festivalit me te madh te muzikes moderne shqiptare 'Top Fest 7'. "Ju falenderoj te gjitheve ju, drejtuesit e festivalit, koleget e mi, kompozitorin, familjen time dhe te gjithe publikun qe me ka mbeshtetur", u shpreh Tarifa menjehere pasi mori cmimin e madh te eventit. 

Mbremja u zhvillua ne nje atmosfere elektrizuese ne sallen e Pallatit te Kongreseve, ku publiku nuk reshti se mbeshteturi te preferuarit e tij. Nen drejtimin energjik te Ledion Licos dhe Albana Osmanit, festivali mbylli siparin e tij, por kenget e prezantuara ne kete edicion pa diskutim qe do te vazhdojne te jene te preferuarat tuaja edhe per shume kohe, ndersa do te mund t'i shijoni ne ekranet e televizioneve muzikore dhe ne valet e radiove. 

10 cmimet e tjera 

Videoklipi me i mire: Leonora Jakupi; 
Best Hip Hop & R&B: Jonida Maliqi dhe Big Basta; 
Cmimi Radiofonik nga Top Albania Radio: NRG Band 
Cmimi i Internetit: Noizy ft Lil Coli; 
Cmimi Kengetarja me e Mire Femer: Besa Kokedhima; 
Cmimi Kengetari me i Mire Mashkull: Valon Shehu; 
Cmimi Artisti me i Mire i Ri: XXL; 
Cmimi Best Pop&Rock: Kamela; 
Cmimi Grupi me i Mire: Troja; 
Cmimi Interpretuesja me e Mire: Mariza Ikonomi; 

Kujtohet Dritan Hoxha 

Vec cmimeve te ndara mes duartrokitjeve, brohoritjeve te fansave, dritherimave, nje moment krejt i vecante shkaktoi emocione te forta jo vetem tek te pranishmit ne salle, por edhe te te gjithe teleshikuesit. Me ane te pamjeve filmike u kujtua Dritan Hoxha, njeriut qe beri historine ne median shqiptare. 

Te gjithe spektatoret, te ngritur ne kembe me duartrokitje te vazhdueshme shoqeruan dhe nderuan Dritan Hoxhen, themeluesin e Top Medias, presidentin e paharruar te kesaj kompanie. Me kete rast, bashkeshortja e tij, zonja Vjollca Hoxha dha nje cmim special ne emer te Dritan Hoxhes, per fituesin e Top Fest 1, Alban Skenderajn.Kengetari, i cili nisi karrieren e tij, pikerisht ne kete festival te muzikes moderne shqiptare, falenderoi Hoxhen per besimin e treguar ndaj tij dhe shprehu te gjithe mirenjohjen per vleresimin e marre nder vite.

Me shume emocion dhe nostalgji per Dritan Hoxhen jane performuar ne skenen e Top Fest pasazhe te tre prej kengeve te tij te preferuara "Nothing Else Matters","No Leaf Clover" dhe "Show Must go on", nga Alban Skenderaj, Eugent Bushpepa, Xuxi shoqeruar nga trupa e baletit e Top Channel. Dhe te gjithe bashke nuk harrojme kurre se ...."Endrra vazhdon!".
Vizitor: 447 | Postoi by: Lixi | Vlerësim: 0.0/0
Te gjitha Komentet: 0
Vetëm përdoruesit e regjistruar mund te shtoni komente.
[ Rregjistrohu | Hyrje ]
Kerko ne Web

Kalendar
«  May 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Arkivi Hyrje

Partneret

  • wWw.AlbShijOje.it.gg


  • Copyright MyCorp © 2018 Dj-MasT3R.TK 

    Create a free website with uCoz1 LiXi |2 Emalio