Saturday, 2018-11-17, 11:26 PM
Rregjistruar Si Guest | Group "Anetar"Mirsevini Guest | RSS
 
wWw.Dj-MasT3R.Tk 
Faqa Kryesore | Rregjistrou | Hyrje

Main Menu


Tv Live


Filma Live


Poezi Te NdryshmeVoto Web
Dj-MasT3R.at.ua
Total of answers: 238

Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Futu Ne Forum

Kryesore » 2010 » May » 25 » Adrian Gaxha fillon te kendoje Ilahi!
1:59 PM
Adrian Gaxha fillon te kendoje Ilahi!
Adrian Gaxha www.Dj-Mast3r.tk"Kam filluar të këndoj ilahi, për herë të parë mora pjesë në koncertin e madh që u mbajt para një jave këtu në Shkup”, thekson këngëtari. "Ka qenë shumë interesante se askush nuk besonte që do të mar pjesë, kishte ovacione kur më panë në skenë. Ftesa më është bërë direkt nga organizatorët turk”, tregon Adriani
 
Disa javë më herët treguam se këngëtari Adrian Gaxha është duke pregaditur një këngë të re të titulluar "Fundin tek unë e ke” të cilës i realizon edhe një klip shumë të nxehtë për sezonin veror. Ndërkohë që kërkojmë ndjesë për shkak të një gabimi që është përvjedhur në shkrimin e kaluar ku tregojmë se këngën e fundit Adriani e realizon në gjuhën maqedone, pasi versioni të cilin e realizon këngëtari është shqip. 

Përveç këtij projekti, këngëtari ka filluar të këndojë edhe "ilahi”. Javën që kaloi në Shkup është mbajtur një koncert madhështor me ilahi, ku mes shumë të ftuarve ka qenë edhe Adrian Gaxha si mysafir special. "Kam filluar të këndoj ilahi, për herë të parë mora pjesë në koncertin e madh që u mbajt para një jave këtu në Shkup”, thekson këngëtari. "Ka qenë shumë interesante se askush nuk besonte që do të mar pjesë, kishte ovacione kur më panë në skenë. Ftesa më është bërë direkt nga organizatorët turk”, tregon Adriani. 

Ky manifestim organizohet çdo vit nëpër shtete të ndryshme dhe këtë vit rradha ka qenë në Maqedoni. Vitin e kaluar organizimi është mbajtur në Tiranë, ndërsa vitin tjetër pritet të mbahet në Bosnjë dhe Hercegovinë, edhe prej çdo shteti zgjedhin një këngëtarë si mysafir special i manifestimit. 

Pas disa sondazheve të realizuara nga kjo organizatë në lidhje me të ftuarit special, ftesa i është dërguar këngëtarit Adrian Gaxha. Përveç Gaxhës, ka dhe shumë këngëtarë tjerë që këndojnë ilahi, disa prej tyre janë larguar definitivisht nga muzika, duke kënduar vetëm ilahi.
Vizitor: 1066 | Postoi by: Lixi | Vlerësim: 0.0/0
Te gjitha Komentet: 0
Vetëm përdoruesit e regjistruar mund te shtoni komente.
[ Rregjistrohu | Hyrje ]
Kerko ne Web

Kalendar
«  May 2010  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Arkivi Hyrje

Partneret

  • wWw.AlbShijOje.it.gg


  • Copyright MyCorp © 2018 Dj-MasT3R.TK 

    Create a free website with uCoz1 LiXi |2 Emalio